تبدیل انرژی جنسی به انرژی معنوی

"عذر میخوام، من نیاز شوربختانه ای به تولید مثل دارم. میشه لطف کرده با من همراهی کنید؟"


سکس. نیروی پیشران طبیعت است؛ از گرده افشانی گیاهان تا نیاز زیستی به تولید مثل مشترک در حیوانات و انسان. پس غافلگیر کننده نیست که بیشتر انرژی ما از لیبیدو چشمه میگیرد.

برای مبلغان تنهایی؛ سکس اغلب موضوع بحث نیست. اگرچه بعضی از تک رو ها فعالیت جنسی زیادی دارند، بقیه اصلا اینطور نیستند. اما یک نیروی مخفی درون غریزه جنسی شما سر میخوره که میتونه برای بهبود زندگیتون استفاده بشه. کمی از ما درباره اش میدونیم.

سکس اساسا محور هر آفرینشه؛ از تولد همه حالت های زندگی، تا تولد ابراز هنری و صمیمانه. برای قرنها انسان تلاش کرده تا این انرژی را به مناطق مفیدتر و رده های بالاتر هوشیاری هدایت کنه.

غیر از تمرینات انرژی جنسی تانتریک و تائو، ارجاعات بی شمار دیگه ای به قدرت های مخفی درون سکس شده. مثلا کابالا، غریزه جنسی را عمیق ترین ابراز روحی ای میبیند که یک نفر ممکن است داشته باشد. و در فلسفه یوگا، انرژی جنسی خالص تا زمانی که در شدید ترین حالت اش به نام " کُندالینی" بروز نکند، خفته است.

خیلی از گروه های محرمانه چیزی را تمرین میکنند که به آن "سکس جادو" میگوییم، و میشود به ایده کیمیای جنسی روانشناس کارل یونگ اتصال اش داد ( مشابه ایده والایش جنسی فروید). خلاصه اش میشود اینکه، با اراده کافی، میتونیم انرژی خالص جنسی سرریز شده از لیبیدو را به خلاقیت ناب تبدیل کنیم.

مثال های معروف از عاملان تبدیل انرژی جنسی به خلاقیت شامل نیکلا تسلا، گاندی، ریچادر واگنر، دانته الگیری، بتهوون، هومر، هنری ثورو و لئوناردو داوینچی است.


از سکس به خلاقیت و تمرکز شدید

به عنوان بخشی از کارآموزی در مکتب شمن شما اغلب مدت های طولانی از سکس پرهیز میکنید. اونطور که من تجربه کردم، این را یک تلاش جهت تعهد به راه درست میفهمم، امتحانی برای توسعه قدرت اراده و تمرکز علارغم طبیعت غرایز.

سکس در طی مرحله صراط معنوی را میشود یک حواس پرتی دید، اتلاف گر انرژی بدن و انگیزه.

این زمانی بود که من متوجه مقادیر بیشتری انرژی، تمرکز و خلاقیت شدم. بسیار از شدت این کیفیت های جدیدا برانگیخته شده که چند سالی بود باهاشون کار کرده بودم مشعف شدم.

بیشترین رشد شخصی من در همین دوران پرهیز از سکس اتفاق افتاد، همینطور عمیق ترین اکتشافات درونی ام. ضمنا حدود بی مرزی از انرژی فیزیکی را تجربه کردم و تمرکز ذهنی ای ساختم که تا الان دوام آورده.

تجربه من در پرهیز از سکس نشانم داد هشدارهای راجع به سکس که در خیلی از متون معنوی وجود دارند، لزوما به خاطر این نیست که سکس ذاتا بد است (اگر بود، هیچ کدوم اینجا نبودیم!) به باور من به سکس بی اعتنایی میشود چون میتواند قویترین حواس پرتی تان باشد و بدترین دشمنتان که توجه شما را منحرف کند از شدیدا دنبال کردن اهداف معنوی تان.


افراط جنسی

ما در جوامع مدرن محرک-جو مون از سکس سوء استفاده میکنم، مشابه همه چیزهای دیگه. ممکنه به خاطر چند قرن سرکوب و بدنامی ای باشه که سکس را احاطه کرده بود.

حالا که تمایلات جنسی مقبول تر شده، ما طبیعتا افراط میکنیم، که میشه در رسانه، عموم و مهمونی های شبانه دید.

حتی لازم نیست از گرمای لذت بخش کرسی دل بکنید تا شاهد افراط جنسی باشید. اینترنت نقش مهمی بازی کرد در متحول کردن افراط وسیع ما با؛ ارتقای خودارضایی و اتلاف انرژی جنسی، زمانی که صرف گردش در سایت های پورن میشه، انسان زدایی از زن و مرد با القای اینکه اون ها را تیکه گوشت هایی ببینیم که میشه استفاده کرد و دور انداخت.

البته همه اینها بد نیست، و دنیا هیچ وقت سیاه و سفید نیست. پورنوگرافی نقش دیگری هم دارد که ترس های ساخته شده، تنشها و هیجان شدید را تصفیه میکند همچنین برای سیر در شرمندگی جنسی و افکار و احساسات جنسی منع شده فروگشاست. به این طریق که یاد میدهد عناصر سایه در حیطه جنسی را کامل تر در آغوش بگیریم.

اگرچه، وقتی با غریزه های جنسی انگیزه میگریم، تخیلات وسیع تر، شوق، اراده، پایداری و خلاقیت بیشتری تولید میکنیم که حتی راجع بهش آگاهی نداشتیم. بعضی وقتها انرژی جنسی درون ما به قدری قوی است که تمایل داریم برایش بمیریم، به دیگری آسیب بزنیم یا خطر بازداشت را قبول کنیم. تصور کن اگر بتوانیم این انرژی را مهار کنیم و هدایت اش کنیم به سمت اهداف عالیتر.


مهار انرژی جنسی

داشتن فقط یک غوای جنسی قوی کافی نیست- باید یاد بگیرید چطور ازش استفاده کنید. تبدیل جنسی، یا استحاله جنسی یعنی تبدیل انرژی و افکار از حالت بیان فیزیکی به انرژی و افکار حالت های دیگر، معمولا خلاق، هدفمند.

حقیقت اینه، که همه ما موجودات جنسی هستیم. خلاص. راه تبدیل جنسی این نیست که فورا ولخرجی جنسی کنیم، سکس را انکار کنیم، از سکس فرار کنیم، یا حتی بر غریزه جنسی غلبه کنیم. این است که نیروی جنسی را بخشی از طبیعت مان بدانیم، نوت پایه سمفونی کامل ترمان. میدونم ما موجودات جنسی ای هستیم، اما بیشتر از اون هم هستیم- جنسیت فقط یکی از گوشه های ماست.

من خیلی ها را دیدم که حس میکنن باید بر عناصر "طبیعت حیوانی" شون "غلبه" کنند، و نتیجتا تصمیم میگریند که عناصر طبیعت جنسی شون را ندید بگیرند یا ازش فرار بکنند، به نظرشون اونها ابتدایی یا معمولی ان. این اشتباه را انجام ندید، این اشتباه که ایده معنویت را با فرار کردن از یا سرکوب جنبه های وجود کامل تان یکی کنید.

من یاد گرفتم که هیچ وقت خوب نیست چیزی را در زندگی سرکوب کنیم. سرکوب یک حالت دیگر تاخیر است، به بیان دیگر، هر چیزی که سرکوب کنید بعدا به شما بازخواهد گشت. انرژی جنسی را نمیشود ساخت یا نابود کرد، فقط میتوان تغییر شکل داد.

تکنیک های زیر را در گذشته به زن ها و مردهایی که به آزمایش با انرژی های جنسی شون علاقه نشون دادن، پیشنهاد دادم:

امتحان 7 روزه: برای یک هفته کامل سعی کنید از هر نوع فعالیت جنسی کنار بکشید- چه تنها و چه با دیگری. بعد از یک هفته، بررسی کنید چطور فکر میکنید و چی حس میکنید. اگرچه بعضیها نفع زیادی میبرند، بعضی های دیگه با انرژی های منفی ساخته شده سر و کله میزنن (مثل اضطراب، ناتوانی، بهانه گیری). این امتحان بهتون میگه که روی چه زمینه هایی از زندگی تون باید کار کنید، و اینکه برای تغییر شکل انرژی آماده هستید یا نه.

بدون قضاوت مشاهده کنید: وقتی از سکس پرهیز میکنید، به هر احساسی که شروع میشه، اجازه بلند شدن بدید، بدون هیچ قضاوتی. اون ها را هر طور هستند ببینید، طبیعی. فقط مشاهده کنید که این غرایز و احساسات چی درباره خودتون بهتون میگن. همچنین، سعی نکنید به اونها برچسب "انرژی جنسی" بزنید. به جاش، با اون ها مثل حس رفتار کنید، مثل وقتی که چیزی به نظرتون "سرد" یا "داغ" میاد، و طوری تجربه شون کنید که توقع نداشته باشید از دستش خلاص شید. بعضی آدمها صرفا با مشاهده، هجوم شور شهوانی انرژی را تجربه میکنن بدون هیچ محرک فیزیکی.


به سکس ادامه بدید: باخبرم که چقدر اولا آگاه بودن از انرژی جنسی میتونه طاقت فرسا باشه (به خصوص اگر داخل رابطه ای باشید.) یک راه غلبه بر این موضوع اینه که سکس داشته باشید، ولی به نقطه انزال یا ارگاسم نرسید. این یه تمرین تنتریک باستانیه، و فورا اثراتش را مشاهده خواهید کرد، مثل افزایش انرژی، تمرکز و الهام. مشغول به سکس شدن انرژی جنسی شما را بیدار میکنه که در فرودش تا رسیدن به قله، چند ساعتی توی بدن شما در اوج باقی میمونه.

تجربیات جنسی یکی از اولین تجربه های معنوی ما در زندگی هستن. اون لحظه ای در زمان که خودمون را از هشیاری آرام در لحظه پر میکنیم، و به واسطه یک ارگاسم جنسی کاملا در حال غرق میشیم. امیدوارم این مقاله نشونتون داده باشه که ما بایستی قدرت های معنوی درون جنسیت مون را بغل کنیم، به جای اینکه پس بزنیم یا دورشون بندازیم.

 

/ 0 نظر / 417 بازدید